Calpol SixPlus - welzo
Calpol SixPlus - welzo
"Very quick delivery. Used 3 times, each order arrived the next day before 12:00"
Hugo Dover
"Reliable & original products, with fast next day delivery. Have been using Welzo for over a year now."
Elina Goulliard
"Welzo is great, lots of support from customer service who are easy to get a hold of and quick delivery."
Elizabeth Moore

Product Description

Calpol Sixplus to skuteczna formuła bólu, odpowiednia dla dzieci w wieku 6 lat i starszych. W stanie leczyć wspólne bóle i mogą być również stosowane w celu zmniejszenia gorączki. Tabletki Calpol Fastmelts rozpuszczają się w jamie ustnej i mogą zapewnić ulgę od gorączki lub bólu w zaledwie 15 minut.

Ingredients/Specifications

Składnik aktywny to: paracetamol 250 mg na tabletkę

Inne składniki to: mannitol (E421), krospovidon, aspartam (E951), stearynian magnezu, polimetakrylan (Eudragit E100), dyspersja poliakrylanu 30% i koloidalna bezwodna krzemionka. Artykuł to truskawka.

Welzo is not liable for discrepancies on the website. Check product packaging for exact information.

Delivery & Returns

United Kingdom & Rest of the World Shipping Details:
Same day dispatch for orders placed by 2pm (Orders after 2pm dispatched next working day).

Free shipping on orders over £50 to the UK.

Returns: Our products are meant to make you feel healthy and at your best. If you need to return your item, you can do so free of charge within 30 days in the same original and unopened packaging. Subject to T&C's.

How to take

To remove a tablet, use a fingernail to break the foil along the dotted line before pressing the tablet out. Tablets can be gently sucked until they dissolve on the tongue. Water is not needed as they form a pleasant-tasting paste that is easy to swallow. Alternatively, the tablets can be dissolved in a teaspoon of water or milk if preferred. Dosage by age:

- 6-9 years: 1 tablet up to 4 times a day
- 9-12 years: 2 tablets up to 4 times a day
- 12-16 years: 2-3 tablets up to 4 times a day
- Adults and children over 16 years: 2-4 tablets up to 4 times a day

Do not exceed 4 doses in any 24-hour period. Allow at least 4 hours between doses. Do not administer this medicine to your child for more than 3 days without consulting a doctor or pharmacist. Do not exceed the recommended dosage. Do not use this medicine with any other product containing paracetamol. Not suitable for children under 6 years old. Consult your pharmacist for a suitable alternative.

Welzo is not liable for allergen information. Always follow the directions/ingredients on the product packaging to ensure proper use.

Warnings

Ten lek jest odpowiedni dla większości ludzi, ale kilka osób nie powinno go używać. Jeśli masz wątpliwości, porozmawiaj ze swoim lekarzem lub farmaceutą.

Nie dajcie swojemu dziecku tego leku:

- Jeśli kiedykolwiek miał złą reakcję na którykolwiek ze składników.

- Jeśli przyjmuje cokolwiek innego z paracetamolem.

- Jeśli ma fenyloketonurię (dziedziczna choroba odkryta przy urodzeniu).

Jeśli którykolwiek z nich ma zastosowanie, uzyskaj poradę lekarza lub farmaceuty bez użycia Calpol.

Porozmawiaj z lekarzem lub farmaceutą:

- Jeśli twoje dziecko ma poważne problemy z nerkami lub wątrobą.

- Jeśli twoje dziecko przyjmuje inne leki, w tym:

- metoklopramid lub domperidon (stosowany w leczeniu nudności i wymiotów)

- Colestyramina (stosowana w leczeniu wysokiego poziomu cholesterolu)

- antykoagulanty (leki cienące krew, takie jak warfaryna)

- przeciwdrgawki (leki leczenia padaczki)

Jeśli nie jesteś pewien, czy przyjmuje twoje dziecko, pokaż butelkę lub paczkę swojemu farmaceutowi. Jeśli obowiązują którykolwiek z tych punktów, porozmawiaj z lekarzem

lub farmaceuta.

Jeśli dorośli przyjmują ten lek:

Poniższe dodatkowe ostrzeżenia są zawarte na wypadek, gdyby dorosły wziął ten produkt.

- Możesz użyć tego leku podczas przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych („pigułki”), ale może to nie działać tak dobrze po twoim bólu lub gorączce.

- Jeśli pijesz duże ilości alkoholu, możesz być bardziej otwarty na skutki uboczne paracetamolu.

- Zapytaj lekarza lub farmaceutę o poradę przed przyjęciem tego leku, czy możesz być w ciąży lub karmić piersią.

Aspartam (E951) zawiera źródło fenyloalaniny, które może być szkodliwe dla osób z fenyloketonurią.

Tylko do użytku doustnego.

Porozmawiaj z lekarzem:

-Jeśli Twoje dziecko potrzebuje więcej niż dawki pokazane w tabeli, porozmawiaj z lekarzem tak szybko, jak to możliwe.

-Jeśli ból dziecka lub gorączka nie jest coraz lepsza po kilku dniach porozmawiaj z lekarzem.

Należy zwrócić się o natychmiastową poradę medyczną w przypadku przedawkowania, nawet jeśli dziecko wydaje się dobrze, z powodu ryzyka opóźnionego, poważnego uszkodzenia wątroby.

Jeśli zapomnisz podać lekarstwo, w razie potrzeby podaj kolejną dawkę, pod warunkiem, że ostatnia dawka została podana co najmniej 4 godziny temu. Nie podawaj podwójnej dawki.

Możliwe skutki uboczne

Calpol Six Plus FastMelts może mieć skutki uboczne, takie jak wszystkie leki, chociaż nie wpływają one na wszystkich i zwykle są łagodne.

Powiedz lekarzowi tak szybko, jak to możliwe, jeśli zauważysz którykolwiek z nich:

- Reakcje alergiczne, w tym obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności z połykaniem, niewyjaśnione świszczący oddech, duszność, której może towarzyszyć wysypka skórna lub ule.

- Stanie się niezwykle zmęczone, nieoczekiwane siniaki lub krwawienie i uzyskiwanie większej liczby infekcji (takich jak przeziębienia) niż zwykle. Są to bardzo rzadkie skutki u osób przyjmujących paracetamol.

Jeśli twoje dziecko pokazuje którykolwiek z tych znaków, przestań dawać Paracetamol i porozmawiaj z lekarzem.

Długoterminowe zastosowanie: osoby, które codziennie używają leków zawierających paracetamol przez długi czas (kilka miesięcy lub dłużej) mogą uzyskać pewne skutki uboczne, w tym uszkodzenie wątroby i nerek. Ludzie biorący udział w Paracetamolu w zwykły sposób przez krótsze okresy nie mieli tych problemów.

Jeśli zauważysz jakiekolwiek skutki uboczne, które nie są wymienione, powiedz lekarza lub farmaceuty.

Trzymaj produkt z dala od zasięgu i wzroku dzieci.

Ten produkt leczniczy nie wymaga żadnych specjalnych warunków przechowywania.

Nie używaj po zakończeniu miesiąca pokazanego jako data ważności opakowania.

Leki nie należy usuwać za pośrednictwem ścieków lub odpadów gospodarstwa domowego. Zapytaj swojego farmaceuty, jak usunąć leki, które nie są już wymagane. Środki te pomogą chronić środowisko.

Patient information leaflet

Calpol SixPlus Fastmelts PIL

Calpol Sixplus

Calpol Sixplus to skuteczna formuła bólu, odpowiednia dla dzieci w wieku 6 lat i starszych.
Typ leczenia
Ilość
£8.53
Cena sprzedaży £8.53
Email when stocked

This product is limited to 3 per order

Maximum "3" units of this item can be added to your basket

Secure Transaction
Doskonały
Free delivery of orders over £50
Order within , for delivery by tomorrow, April 27.
Jak widać w

Product Description

Calpol Sixplus to skuteczna formuła bólu, odpowiednia dla dzieci w wieku 6 lat i starszych. W stanie leczyć wspólne bóle i mogą być również stosowane w celu zmniejszenia gorączki. Tabletki Calpol Fastmelts rozpuszczają się w jamie ustnej i mogą zapewnić ulgę od gorączki lub bólu w zaledwie 15 minut.

Ingredients/Specifications

Składnik aktywny to: paracetamol 250 mg na tabletkę

Inne składniki to: mannitol (E421), krospovidon, aspartam (E951), stearynian magnezu, polimetakrylan (Eudragit E100), dyspersja poliakrylanu 30% i koloidalna bezwodna krzemionka. Artykuł to truskawka.

Welzo is not liable for discrepancies on the website. Check product packaging for exact information.

Delivery & Returns

United Kingdom & Rest of the World Shipping Details:
Same day dispatch for orders placed by 2pm (Orders after 2pm dispatched next working day).

Free shipping on orders over £50 to the UK.

Returns: Our products are meant to make you feel healthy and at your best. If you need to return your item, you can do so free of charge within 30 days in the same original and unopened packaging. Subject to T&C's.

How to take

To remove a tablet, use a fingernail to break the foil along the dotted line before pressing the tablet out. Tablets can be gently sucked until they dissolve on the tongue. Water is not needed as they form a pleasant-tasting paste that is easy to swallow. Alternatively, the tablets can be dissolved in a teaspoon of water or milk if preferred. Dosage by age:

- 6-9 years: 1 tablet up to 4 times a day
- 9-12 years: 2 tablets up to 4 times a day
- 12-16 years: 2-3 tablets up to 4 times a day
- Adults and children over 16 years: 2-4 tablets up to 4 times a day

Do not exceed 4 doses in any 24-hour period. Allow at least 4 hours between doses. Do not administer this medicine to your child for more than 3 days without consulting a doctor or pharmacist. Do not exceed the recommended dosage. Do not use this medicine with any other product containing paracetamol. Not suitable for children under 6 years old. Consult your pharmacist for a suitable alternative.

Welzo is not liable for allergen information. Always follow the directions/ingredients on the product packaging to ensure proper use.

Warnings

Ten lek jest odpowiedni dla większości ludzi, ale kilka osób nie powinno go używać. Jeśli masz wątpliwości, porozmawiaj ze swoim lekarzem lub farmaceutą.

Nie dajcie swojemu dziecku tego leku:

- Jeśli kiedykolwiek miał złą reakcję na którykolwiek ze składników.

- Jeśli przyjmuje cokolwiek innego z paracetamolem.

- Jeśli ma fenyloketonurię (dziedziczna choroba odkryta przy urodzeniu).

Jeśli którykolwiek z nich ma zastosowanie, uzyskaj poradę lekarza lub farmaceuty bez użycia Calpol.

Porozmawiaj z lekarzem lub farmaceutą:

- Jeśli twoje dziecko ma poważne problemy z nerkami lub wątrobą.

- Jeśli twoje dziecko przyjmuje inne leki, w tym:

- metoklopramid lub domperidon (stosowany w leczeniu nudności i wymiotów)

- Colestyramina (stosowana w leczeniu wysokiego poziomu cholesterolu)

- antykoagulanty (leki cienące krew, takie jak warfaryna)

- przeciwdrgawki (leki leczenia padaczki)

Jeśli nie jesteś pewien, czy przyjmuje twoje dziecko, pokaż butelkę lub paczkę swojemu farmaceutowi. Jeśli obowiązują którykolwiek z tych punktów, porozmawiaj z lekarzem

lub farmaceuta.

Jeśli dorośli przyjmują ten lek:

Poniższe dodatkowe ostrzeżenia są zawarte na wypadek, gdyby dorosły wziął ten produkt.

- Możesz użyć tego leku podczas przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych („pigułki”), ale może to nie działać tak dobrze po twoim bólu lub gorączce.

- Jeśli pijesz duże ilości alkoholu, możesz być bardziej otwarty na skutki uboczne paracetamolu.

- Zapytaj lekarza lub farmaceutę o poradę przed przyjęciem tego leku, czy możesz być w ciąży lub karmić piersią.

Aspartam (E951) zawiera źródło fenyloalaniny, które może być szkodliwe dla osób z fenyloketonurią.

Tylko do użytku doustnego.

Porozmawiaj z lekarzem:

-Jeśli Twoje dziecko potrzebuje więcej niż dawki pokazane w tabeli, porozmawiaj z lekarzem tak szybko, jak to możliwe.

-Jeśli ból dziecka lub gorączka nie jest coraz lepsza po kilku dniach porozmawiaj z lekarzem.

Należy zwrócić się o natychmiastową poradę medyczną w przypadku przedawkowania, nawet jeśli dziecko wydaje się dobrze, z powodu ryzyka opóźnionego, poważnego uszkodzenia wątroby.

Jeśli zapomnisz podać lekarstwo, w razie potrzeby podaj kolejną dawkę, pod warunkiem, że ostatnia dawka została podana co najmniej 4 godziny temu. Nie podawaj podwójnej dawki.

Możliwe skutki uboczne

Calpol Six Plus FastMelts może mieć skutki uboczne, takie jak wszystkie leki, chociaż nie wpływają one na wszystkich i zwykle są łagodne.

Powiedz lekarzowi tak szybko, jak to możliwe, jeśli zauważysz którykolwiek z nich:

- Reakcje alergiczne, w tym obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności z połykaniem, niewyjaśnione świszczący oddech, duszność, której może towarzyszyć wysypka skórna lub ule.

- Stanie się niezwykle zmęczone, nieoczekiwane siniaki lub krwawienie i uzyskiwanie większej liczby infekcji (takich jak przeziębienia) niż zwykle. Są to bardzo rzadkie skutki u osób przyjmujących paracetamol.

Jeśli twoje dziecko pokazuje którykolwiek z tych znaków, przestań dawać Paracetamol i porozmawiaj z lekarzem.

Długoterminowe zastosowanie: osoby, które codziennie używają leków zawierających paracetamol przez długi czas (kilka miesięcy lub dłużej) mogą uzyskać pewne skutki uboczne, w tym uszkodzenie wątroby i nerek. Ludzie biorący udział w Paracetamolu w zwykły sposób przez krótsze okresy nie mieli tych problemów.

Jeśli zauważysz jakiekolwiek skutki uboczne, które nie są wymienione, powiedz lekarza lub farmaceuty.

Trzymaj produkt z dala od zasięgu i wzroku dzieci.

Ten produkt leczniczy nie wymaga żadnych specjalnych warunków przechowywania.

Nie używaj po zakończeniu miesiąca pokazanego jako data ważności opakowania.

Leki nie należy usuwać za pośrednictwem ścieków lub odpadów gospodarstwa domowego. Zapytaj swojego farmaceuty, jak usunąć leki, które nie są już wymagane. Środki te pomogą chronić środowisko.

Patient information leaflet

Calpol SixPlus Fastmelts PIL

Zobacz pełny zakres

Recenzje klientów

Na podstawie 2 recenzji
100%
(2)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
B
Barbra Adkin

Calpol pracował cuda na gorączkę i dyskomfort mojego dziecka. Jest łatwe do podawania, a smak jest przyjazny dla dzieci. Gorąco polecam szybką i skuteczną ulgę!

L
Leonida Gobern

Ceny leków na Welzo.com są bardzo przystępne. To świetna opcja dla osób, które mają napięty budżet.

Jak długo trwają skutki tabletek Calpol Sixplus?

Czy tabletki Calpol pomagają w kaszlu?

Czy Calpol można stosować z pustym żołądkiem?

Jaka dawka paracetamolu może uszkodzić wątrobę?

Co się stanie, jeśli dziecko jest przyjmowane zbyt wiele tabletek Calpol Sixplus?

Czy tabletki Calpol mogą leczyć infekcje?

Czy ibuprofen może być używany z Calpol?

Content team: Dr Sameer Nakedar

Role: Chief Medical Officer

MBBS (London), MRCGP, PGCert

Content team: Saif Al-Hilfi

Role: Clinical & Medical Content

BSc Biomedical Science (Bristol)