Mis juhtub esimesel perioodil pärast sündi?

What happens in the first period after birth? - welzo

Mida kaetakse?

Teie lapse sündimiseni viinud 9 kuud on elumuutv kogemus. Põnevusega täidetud, on teil palju üllatusi. Olete teekonnal, mis võib tunduda rahuldust pakkuv, kuid nõuab ka, et te oma purjed kiiresti eelseisvate tohutute muudatuste jaoks kohandaksite. Alates raseduse algusest märkate ja isegi hindate mitmeid muudatusi, mida teie keha on läbi elanud, et mahutada teie pisike ohutult emakas. Kuigi olete nüüd oma lapse kätte andnud, peab teie keha siiski paljudest muudatustest üle saama, et tulla mõnevõrra tagasihoidlikkuse eelsesse olekusse.

Kuna olete keskendunud rasedusele ja tulevale lapsele, unustate tõenäoliselt täielikult oma menstruatsiooniperioodid. Mõnel naisel võib raseduse ajal aeg -ajalt kerget verejooksu kogeda. Kuid teie keha maksab teile nende vahelejäänud tsüklite eest tagasi, kohe pärast kohaletoimetamist pisut täiendavat veritsusega.

Ehkki emad on ettevaatlikud, et raseduse ajal oma tervist arvestada, ei tohi kunagi pärast sünnitust lõpetada oma keha ja vaimu eest hoolitsemist. See on oluline etapp, mis sillutab teed jätkuva hea tervise saavutamiseks.

Et teada saada, kuidas teie keha ravijärgselt haldab, tellige Welzo Väsinud uus ema vereanalüüs mida saab teie uksele toimetada ja kodu mugavusest lõpule viia.

Verejooks pärast kohaletoimetamist

Ükskõik, kas teil on olnud tupe või keisrilõike sünnitus, on kõigil naistel vahetult pärast sündi perioodiline verejooks. Mõne naise jaoks võib see kesta paar nädalat kuni kuu või isegi rohkem kui kuu. Kui kaotate verd koos paksu emaka voodriga, mis oli raseduse ajal teie emaka jaoks ette valmistatud, võib esialgne verejooks olla raske ja tunduda erkpunane. Mõne päeva pärast muutub see järk -järgult pruuniks ja sellele järgneb tupe eritis, mis võib jälle kesta paar nädalat.

Lochia

Vaginaalset väljundit, mis järgneb sünnitusjärgsele verejooksule, nimetatakse Lochiaks. Esimese esimese nädala jooksul võib see olla punane ja pöördub järk-järgult selge või kollakasvalge varjundi poole. Lochia on sünnitusjärgsele väljutamisele iseloomulik, kuna see koosneb raseduse kudedest, mis on maha valatud. See on selle erilise lõhna põhjus. Kui teie Lochia on äkki erksavärviline, 6 nädalat pärast kohaletoimetamist, on tõenäolisem, et teie menstruatsiooniperiood on alanud.

Olge järgmised sümptomid

Kui teil on järgmised sümptomid, peaksite konsulteerima oma arstiga:

Vaginaalse verejooksu järsk muutus erkpunaseks värviks

Ebatavaliselt liigne verejooks

Liigsed verehüüved

Pearinglus

Kui teil on mõni ülaltoodud sümptom, on kõige parem külastada oma arsti. Peate kõhklema oma arsti külastamisel, isegi kui see on enne 6-nädalast kontrolli, mille jooksul saate oma arstile aru, et kontrollida haavade paranemist.

Sünnitusjärgne periood

Millal minu periood pärast sünnitust algab?

Pärast sünnitust võib teie esimene sünnitusjärgne periood alata igal ajal 3 nädalat kuni aasta või kaks pärast sünnitust. Enamik naisi saab tavaliselt sünnitusjärgse perioodi 5–6 nädala jooksul pärast sünnitust.

Sellegipoolest on iga naise kehatsükkel erinev ja see on täiesti normaalne, kui teie perioodi voolu ja menstruaaltsükli pikkus on esimesel aastal pärast sünnitust. Võite ka tsüklite vahelise perioodi vahele jätta, järgmisel perioodil on raskem.

Tegurid, mis mõjutavad perioodide algust pärast sünnitust

Menstruatsiooni algus pärast sünnitust sõltub üsna paljudest teguritest. Nende hulka kuulub:

Ükskõik, kas imetate oma last eranditult

Ükskõik, kas teie laps magab öö läbi või peate oma last öösel imetama

Hormonaalsete muutuste mõju teie kehale

Teie lapsele täiendava valemi kogus

Mõiste eksklusiivne imetamine tähendab, et teie laps sõltub toitumiseks ainult teie rinnapiimast. Ilma valemita on loomulik oma last pikkade tundide kaupa imetada. Hormoonid, mis aitavad piima toota, segavad hormoone, mis reguleerivad teie menstruaaltsüklit. On täheldatud ovulatsiooni vältimiseks ja seetõttu ei saa te tõenäoliselt menstruatsiooni. Sama põhimõte kehtib ka naiste kohta, kes toituvad öötundidel. Isegi kui teie laps magab öö läbi, on teie rinnanibudele jätkuv imemissurve mõju, mis lükkab teie menstruatsiooni alguse veelgi edasi.

Teisest küljest, kui olete hakanud oma last palju varem toitma, on teie sünnitusperioodil suuremad võimalused 5 nädala jooksul kuni 3 kuu jooksul.

Teadlased jätkavad rinnaga toitmise mõju uurimist esimesel perioodil pärast sündi. Hoolimata kõigist ülaltoodud teguritest, võite siiski oma perioodid kätte saada nii kiiresti kui 5 nädalat, isegi kui olete oma last imetanud. Ja kuigi alustate valemit oma lapse toitmist üsna varakult, on tõenäoline, et teie esimene periood võib toimuda juba 8 kuud pärast kohaletoimetamist.

Imetamise amenorröa meetod (LAM) rasestumisvastaste vahendite jaoks

Ainult lapse imetamine võib teie esimese perioodi pärast sünnitust edasi lükata.

Paljud paarid Kasutage rinnaga toitmist loodusliku rasestumisvastase meetodina pärast sünnitust. Ainuüksi rinnaga toitmine on teadaolevalt raseduse ennetamisel 98%. Ehkki teadaolevalt lükkab rinnaga toitmine teie menstruatsiooni, suureneb raseduse tõenäosus, kui teie laps on rohkem kui 6 kuud vanem. Raseduse võimalused pärast sünnitust võivad olla juba 3 nädalat, isegi enne perioodi algust. Kuna ovulatsioon toimub enne teie perioodi, võite isegi enne menstruatsiooni algust välja mõelda.

Kas teie esimene periood pärast sündi erineb?

Ebaregulaarne menstruaaltsükkel

Teie esimene Periood sünnitusjärgne võib olla pisut erinev raseduseelsetest perioodidest. Mõne naise jaoks võib see algada määrimisega, enne kui tegelikku perioodi voolu algust. Teil võib olla ka palju rohkem menstruaaltrampe kui tavaliselt. See võib olla võlgu emaka liigse voodriga, mis on varitus, kuna teie rasedusejärgne emakas on suurem kui vanasti. Menstruaalkrambid võivad olla tingitud ka hormoonide mõjust, mis puudutab rinnapiima tootmist.

On normaalne, et teil on rohkem rasket verevoolu valulike perioodide ja aeg -ajalt verehüüvetega teie esimese perioodi sünnitusjärgse perioodi jooksul. Teie periood võib mõnikord peatuda ja siis uuesti alustada. Naistel, kellel on emakal endometrioosi või armkoed, võib olla kergem vool.

Kas periood mõjutab teie rinnapiima?

Teie perioodi tsükliga seotud hormoonide tõttu võib rinnapiima maitses olla väike muutus. See võib mõjutada ka toodetava piima kogust ja teie lapsel võib mõnikord rinnapiima vastu pisut vastumeelsust. Kuid need muudatused on kerged ja võivad peagi normaliseeruda. Soovitatav on jätkata oma lapse imetamist, kuna need kohanevad tõenäolisemalt nende muudatustega. Kes soovitab, et teie last tuleb rinnastada eranditult 6 kuud, mida võib jätkata koos muude toitudega kaheks aastaks või nii kaua, kui soovite.

Kas peaksin kasutama sanitaarpadjasid või tampoone?

Parem on kasutada perioodipadjasid, mitte tampooni pärast sünnitust esialgseteks perioodideks.

Kõige parem on vältida tampoone pärast sünnitust esialgse perioodi jooksul, kuna teil võib endiselt olla väikeseid haavu, mis paranevad sünnitusjärgselt. Parem on selle asemel kasutada sanitaarpadjasid. Vaginaalse verejooksu jaoks, mis toimub kohe pärast sünnitust, võiksite kasutada padjakesi, millel on täiendava imendumisvõime ja mis on ka tupenahal leebemad.

Rasestumisvastased vahendid pärast kohaletoimetamist

Ehkki rinnaga toitmine võib takistada teil teatud määral rasestumist, võite siiski eostada juba kolm nädalat pärast sünnitust. Seetõttu on kõige parem kasutada lisaks LAM -ile ka rasestumisvastaseid vahendeid.

Järgnevalt on toodud rasestumisvastased meetodid, mida võite kasutada raseduse vältimiseks:

Emakasisene seade (IUD)

Kondoomid

Diafragmad

Rasestumisvastased pillid

Rasestumisvastane plaaster

Võite kasutada ka looduslikke rasestumisvastaseid meetodeid nagu -

Taganemismeetod: Selle meetodi korral võtab teie partner vahekorra ajal oma peenist enne ta ejakuleerimist.

Ohutu periood või rütmimeetod: selles rasestumisvastase meetodi korral võite vältida kaitsmata seksi oma tsükli viljakas perioodil. Tsükli keskmise pikkuse jaoks võite vältida kaitsmata vahekorda oma tsükli 9. päevast 19. päevani, 1. päev on teie menstruatsiooni esimene päev.

Erakorraline rasestumisvastane vahend

Pärast 3 -nädalast kohaletoimetamist võite kaaluda erakorralise rasestumisvastase vahendite kasutamist. Isegi kui teada on teada, et see läbib teie lapsele rinnapiima, peetakse Levonelle'i rinnaga toitmise ajal ohutuks rasestumisvastaseks tablendiks, kuna see ei kahjusta teie last. Ellaone ei soovita tootjad naistele imetamisel.

Kaasavõtmine

Esimene sünnitusjärgne periood on normaalne osa teie keha teekonnast raseduseelse tsükli juurde. Teie keha võib tavalise menstruaaltsükli juurde naasmiseks kuluda paar kuud kuni aasta. Stressivaba ja oma vaimse ja füüsilise tervise eest hoolitsemine aitab teid kindlasti läbi selle kauni emaduse teekonna alguse.

Loe lisateavet raseduseelsete sümptomite kohta meie Welzo kohta Naiste tervisekeskus.